profilaktiskās redzes pārbaudes projekts pirmsskolas vecuma bērniem

Aicinām vecākus, kuriem ir 3 vai 6 - 7 gadus veci bērni, kuri vēl nav bijuši uz obligāto profilaktisko redzes pārbaudi, 2019. gada aprīlī pierakstīties uz vizīti kādā no optikas saloniem. Lai pierakstītos, zvaniet uz optikas saloniem VisionExpress, Pasaules optika vai Optio un sakiet, ka vēlaties pierakstīties uz BĒRNU PROFILAKTISKO VIZĪTI. Pārbaudes laikā BEZ MAKSAS tiks noteikts redzes asums, kā arī citas redzes funkcijas, rezultāti apkopoti, izanalizēti un nepieciešamības gadījumā veikta padziļināta izmeklēšana.
Dažādu apstākļu dēļ šobrīd bērniem netiek pilnvērtīgi izmantota iespēja saņemt valsts apmaksātās profilaktiskās apskates. Vizītes dzīves steigā tiek atliktas vai aizmirstas, nesagaidot rindu pie speciālista, un beigās tiek izsvītrotas no svarīgāko darbu saraksta. Apkopojot datus par 2013. un 2014. gadiem, tikai trešā daļa noteikto vecuma grupas bērnu ir bijuši uz valsts apmaksāto redzes pārbaudi!
Vēlamies mudināt vecākus atcerēties, ka profilaktiskās redzes pārbaudes bērniem ir ļoti svarīgs izmeklējums, jo savlaicīgi neatklātas novirzes no normas var ilgtermiņā atstāt vērā ņemamu ietekmi ne tikai uz mazuļa redzi, bet kļūt par cēloni mācīšanās un uzvedības grūtībām. Lai nodrošinātu pēc iespējas vairāk bērniem veikt profilaktiskās redzes pārbaudes tuvāk dzīvesvietai, kā arī samazinātu rindas pie bērnu oftalmologiem, vēlamies izstrādāt pētījumu, kurā apkopotu informāciju par pārbaužu rezultātiem, ja tās veic optometristi (sertificēti redzes speciālisti) optikas salonā.


Informācija ir pieejama arī BKUS mājas lapā (ar kontaktinformāciju par optikas saloniem), BKUS Facebook kontā. 
https://www.bkus.lv/lv/content/profilaktiska-acu-parbaude-optikas-salonos

BKUS Acu slimību klīnikā profilaktiskās redzes pārbaudes var veikt pie optometrista jebkurā laikā, iepriekš pierakstoties pa tālr. 80708866 un informējot, ka nepieciešama "profilaktiskā redzes pārbaude pirms".

Šobrīd projekta termiņš optiku salonos ir līdz aprīļa beigām, bet optiku salonos tiks pagarināts arī maijā.