MŪSU MĪLUĻI.

2022./2023. mācību gadā  iestādē, lai realizētu šajā mācību gadā audzināšanas darbā izvirzītās prioritātes, 8. un 12. grupas pedagogi nāca klajā ar iniciatīvu organizēt iestādes mērogā  “Labo darbu maratonu “, kura ietvaros rudenī visu grupu bērni tika aicināti kopā ar vecākiem vākt zīles, kā arī nest citas dārza veltes meža zvēriem. Grupas “Zvaigznītes” bērni  apņēmās aizvest visu sanesto meža iemītniekiem uz Rīgas Mežu Olaines mežniecību, kur ekskursijas laikā mežsargs viņus tuvāk iepazīstināja ar meža iemītnieku dzīvi mežā un rūpēm par tiem ziemā.

2033. gada februārī, turpinot “Labo darbu maratonu”, rotaļnodarbībās tika runāts par atbildību, rūpēm  un mīlestību pret saviem mazajiem draugiem, kā arī noslēgumā tika organizēta iestādes koridoros foto izstāde “Mūsu mīluļi”. Fotogrāfijās tika lūgts iemūžināt/nofotografēt ģimenes mīluli kopā ar saimnieku. Izstādes rīkošanā piedalījās visi iestādes darbinieki un bērnu vecāki. Bija tik liels pārsteigums redzēt tik daudz aizkustinošu fotogrāfiju, kurās pozēja bērni kopā ar savu mīļdzīvnieciņu - kaķi, suni, papagaili u.c…

Akcijas ietvaros tika uzrunāti vecāki ar lūgumu ziedot dzīvnieku patversmēm dzīvnieku barību,  siltās segas un citas ikdienā tik nepieciešamās lietas. Uzaicinājumam atsaucās gan darbinieki, gan bērnu vecāki, sarūpējot tik daudz pārtikas un citas patversmei tik nepieciešamās lietas, ka nācās padomāt, kā to visu nogādāt uz Jelgavas mazo dzīvnieku patversmi.

“Laimīgās astes” un Jelgavas mazo dzīvnieku patversme saka lielu paldies OPII Ābelītes vecākiem un darbiniekiem, par saziedotām siltajām mantām un pārtiku.

  

Grupas “Zvaigznītes” bērni kopā ar skolotāju Sandru apmeklēja Olaines veterināro centru “All4 pet”, “Laimīgās astes”, Olaines pilsētas suņu pastaigas laukumu un Jelgavas mazo dzīvnieku patversmi K.Helmaņa ielā. Bērni mācījās izprast jēdzienus: “labdarība”, “labestība”, “rūpes par tuvāko” un “tolerance”.

Bērni šī projekta ietvaros iepazinās ar mežsarga, sociālā darbinieka, veterinārā ārsta un aprūpētāja profesiju.